top of page
Anchor 1

 

שני כלים מרכזיים וחיוניים ביותר לפני שנגשים לתמ"א 38: 

 

האם היזם/קבלן עסק בעבר בבנייה, האם הוא בנה בניינים במסגרת תמ"א 38?


לכו ובדקו בניינים שהיזם/קבלן בנה, ראיינו דיירים, ראיינו קונים התרשמו מיכולת הבנייה של היזם. האם הדיירים מרוצים? האם ישנה ביקורת קשה על התנהלות היזם? אנו מדגישים קשה כיוון שביקורת תמיד יש. השתדלו לדבר עם כמה דיירים ולא רק אחד.

 

 

אם דילגתם על משוכת הסעיפים הראשונים, עברו לשאלה הבאה והיא הוכחת יכולת פיננסית מוכחת של היזם. בחינת היכולת הכלכלית שלו, מה ומי? מי עומד מאחרי היזם מבחינה פיננסית?

 

חלק מהיזמים אשר לא עומד מאחריהם דבר, וגישתם היא להחתים בנין ולעשות אקזיט מהיר.
בחינת ההיסטוריה היזמית מקצועית של היזם הינה שלב מרכזי וחשוב ויש לזכור מילים יפות, עטיפה נאה ומשרדים מפוארים אינם ערובה ליכולת בנייה וודאי אינם ערובה ליכולת כספית.

 

עושים תמ"א בבנין שלך?
מה עם עיצוב וחידוש הפנים בהזדמנות זו ?

 

 

מחפש\ת עורך דין ליצוג דיירים
אדריכל מתמחה בתמ"א \ פינוי בינוי
חברות בניה ויזמות לתמ"א 38
או מפקח בניה ליצוג דיירים באזור מגוריך,
מלא\י את הפרטים ואנו ניתן להם לחזר אחריכם:

ההודעה נשלחה בהצלחה

כל התמ"א על רגל אחת
לאחר נסיון מצטבר בייצוג עשרות בניינים, ומפגש בעשרות יזמים וחברות, כלי העבודה המרכזי הינו בבחינת ובחירת היזם מצביע על שני כלים מרכזיים וחיוניים ביותר 

נדל"ן

תמ"א 38

פינוי בינוי

תכנון ובניה

 

שיפוץ פנים

תמ"א 38 - כל המידע בנושא חיזוק ושיפוץ מבנים

 

אתר אינטרנט זה מרכז מידע בנושא תמ"א 38 ומסייע לתושבים המעוניינים בחיזוק עמידותו של הבניין בו הם מתגוררים במידע אודות: תכולת התוכנית, שיטות החיזוק הקיימות, התמריצים לביצוע החיזוק של מבנה, צורות המימוש האפשריות והשלבים הנדרשים לביצוע אל מול הרשויות.

כל המידע על: תוספות בניה, שיפוץ בניינים, שיפוץ חזיתות, שיפוץ חדרי מדרגות, הוספת מעלית, הוספת ממ"דים, בניה על גגות, הוספת קומה, הרחבת דירות, תמריצים לשיפוץ, השבחת נכסים, היתרי בניה, זכויות בניה ועוד

 

סקרים ותחזיות של מוסדות מחקר בישראל ובעולם צופים רעידת אדמה בישראל. לא ניתן כמובן לחזות את המועד המדויק של התרחשותה אולם, ברור כי יש להיערך לקראתה. כחלק מההערכות הוקמה בשנת 1999 ועדת היגוי ממשלתית הכוללת נציגים של משרדי הממשלה השונים, גופי חירום, מכוני מחקר וארגונים אזרחיים. ועדת ההיגוי עוסקת בכלל הנושאים הקשורים להכנות לקראת רעידת אדמה: הקמת מרכזי מידע, הכנת מענה רפואי, מניעת נזקים בתחום הבניה הקיימת והחדשה, חקיקה ועוד.  מיותר לציין כי התקפות הטילים שפקדו את ישראל במסגרת מבצע צוק איתן, בשילוב ההצעות להוספת ממ"דים לדירות במקומות בהן ניתן לעשות זאת מעלה את האטרקטיביות של הפרויקטים וממחיש בצורה יותר ברורה את הצורך והנוחות הממשית של הפרויקט.

 

בישראל תקנות מחייבות לעמידות מבנים ברעידות אדמה. התקנות הוכנס לשימוש ב-1975 וכל מבנה חדש מחויב לעמוד בהן. כחלק מההכנות לרעידת אדמה עלה הצורך בחיזוק מבנים קיימים שנבנו טרם כניסת התקנות לתוקף. אי לכך בשנת 2005 גובשהתוכנית מתאר ארצית מספר 38 (תמ"א 38). התוכנית קובעת הנחיות תכנוניות לחיזוק מבנים קיימים במטרה לשפר את עמידותם בפני רעידות אדמה ובמקביל מגדירה תמריצים כלכליים כגון: הוספת יחידות דיור והרחב יחידות דיור קיימות, במטרה לעודד תושבים לבצע את החיזוק של המבנה בכוחות עצמם. רבים מתושבי ישראל נמצאים בשלבים שונים של יישום התוכנית. אתר זה הינו האתר הראשון שהוקם בכדי לספק מידע לגבי אופן ואפשרויות המימוש הקיימות ביישום התוכנית וחיזוק המבנים הרבים שנבנו בטרם קיומן של התקנות המחייבות לעמידות מבנים ברעידות אדמה, התגוננות העורף.

 

מאז שנת 2005 הוכנסו מספר תיקונים לתוכנית המוכרים כ תמ"א 38\2  ותמ"א 38\3, כמו גם עדכונים בחוק התכנון והבניה, שינוים בתקנות המס כל אלה פוכים את התמ"א ברוב המקרים לאטרקטיבית הן בעיני היזמים והקבלנים והן לבעלי הבתים והדירות.

 

 

 

 

Anchor 2

רשות המיסים פרסמה כי ועדת הכספים אישרה את הצעת שר האוצר מע"מ 0 לפרויקטי תמ"א 38 ופינוי בינוי 

 

רשות המסים פרסמה מיסוי מקרקעין, מע''מ 

​עדת הכספים של הכנסת אישרה היום את הצעתו של שר האוצר, יאיר לפיד, להעניק הקלות נוספות במע"מ לפרויקטים של תמ"א 38 ופינוי בינוי.  במסגרת תיקון חוק מע"מ (תיקון מס' 45), אישרה הוועדה תיקון לפיו יוחלף הפטור הניתן לפרויקטים מסוג  תמ"א 38 ופינוי בינוי בקביעת מס בשיעור אפס. השינוי יאפשר  לנותני שירותים בתחומים אלו לנכות את מס התשומות הכלול בחשבוניות המס שהוצאו להם גם בגין שירותי החיזוק ובכך להגדיל את ההיתכנות הכלכלית של פרויקטים מסוג זה. כמו כן, אישרה הוועדה, על פי הצעת השר, מס בשיעור אפס גם על מתן שירותי בניה במסגרת תכניות לחיזוק בדרך של הריסת המבנה והקמתו מחדש (תמ"א 38/2).  תיקון החוק האמור בוצע במסגרת המאמצים של משרד האוצר ורשות המסים לעודד פרויקטים של התחדשות עירונית במטרה להגדיל את היצע הדירות למגורים ולעודד חיזוק מבנים מפני רעידת אדמה וכן בהמשך לדיונים עם התאחדות בוני הארץ בנושא.  שר האוצר, יאיר לפיד: "התיקון מהווה זריקת עידוד משמעותית לפרויקטים של התחדשות עירונית ולהגדלת היצע הדירות. נמשיך לקדם את תכנית הדיור במטרה להוריד את מחירי הדירות ולאפשר לזוגות צעירים בישראל לרכוש דירה".

 

טופס מס שבח

 

 

מחפשים חברת בניה לתמ"א? מפקח בניה ?  אדריכל ? עורך דין ? ליצוג דיירים באזור שלכם?  שיחה ראשוני ללא התחייבות :

התקשר 0544954464
bottom of page